Hooldus

Milleks on vaja hooldada soojussõlme.

Ostes uue auto, teame me kõik, kui vajalik on autole hooldus, et sellega turvaliselt liigelda ja kui kalliks võib osutuda remont, kui rike on tingitud õlide vahetamata jätmisest või jahutusvedeliku puudumisest.
Kui aga hoonesse paigaldati uus soojussõlm, peab enamik inimesi iseendast mõistetavaks, et sõlm töötab ilma häireteta aastaid. See võib isegi nii olla, kuid mõne aasta pärast tõusevad soojussõlme remondikulud üle jõu käivateks ja seda ainult sellepärast, et keegi ei kontrollinud soojussõlme seisukorda juba varem ja ei märganud häireid soojussõlme töös. Nende õigeaegne kõrvaldamine ei oleks nõudnud suuri kulutusi ja pikaajalist tööd, mille ajal võib kütmine ja sooja vee tootmine osutuda võimatuks. Kui soojussõlme hooldamatusest tekkinud rike juhtub külmal ajal, on mured ja pahandused suured, mis võivad esile kutsuda veelgi tõsisemaid avariisid.
Selliste probleemide vältimiseks tuleb valida korralik hooldusfirma, kellel oleksid vahendid soojusvahetite keemiliseks läbipesuks, piisavad teadmised ja oskused kütteautomaatika seadistamiseks, kontrollimiseks ja valmisolek vajalike tööde teostamiseks, et vältida avariisid õigeaegselt. Kui aga soovitakse, et järelvalvega tegeleb inimene oma majast, siis tuleb kokku leppida hooldusfirmaga, kes avariide vältimiseks suudab anda tehnilisi nõuandeid ja teostada vajalikke profilaktilisi töid.
Soojussõlme asjadundlik hooldamine tagab vigade ennetamise, seadmete pika eluea ning optimaalselt säästliku küttereziimi.